Niektóre pary starają się za wszelką cenę zaskoczyć swoich gości oryginalnym pojazdem, jakim jadą do ślubu. Stąd też nie brakuje sytuacji, kiedy państwo młodzi podróżują rowerami, czy konno. Jednak nawet osoby planujące jechać do ślubu samochodem powinny pamiętać o pewnych kwestiach.

Jaki samochód

Obecnie narzeczeni mają niemal nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o wybór pojazdu do ślubu, nawet jeśli zamarzy im się bryczka, czy zabytkowe auto. Tani wynajem samochodów, np. na http://www.budget.pl/ nie stanowi większych problemów, a młodzi mogą zdecydować się zarówno na niewielkie autko, jak i limuzynę. Każde z tych rozwiązań ma niewątpliwie swoje dobre strony. Mały samochód może wyglądać zabawnie – jako pojazd do ślubu zapewne wywoła uśmiechy na twarzach zgromadzonych gości i będzie dla nich dużym zaskoczeniem. Z kolei efektowna limuzyna podkreśla wyjątkowy charakter tego ważnego dnia. Podczas poszukiwania odpowiedniego pojazdu warto kierować się innymi elementami, jak dekoracje, czy strój państwa młodych. Przykładowo obszerna suknia princessa i frak dobrze wyglądać będą w zabytkowym samochodzie. Jeśli nie wiecie do końca jaki powinien być Wasz samochód, którym wybierzecie się do ślubu, weźcie to pod uwagę.

Kwestie praktyczne

Podczas wybierania auta do ślubu należy kierować się nie tylko względami estetycznymi, ale również wziąć pod uwagę aspekty praktyczne. Doskonałym przykładem jest wspomniana już suknia – obszerna spódnica lub model na kole wygląda imponująco, ale może nie zmieścić się w samochodzie. Tani wynajem aut Polska umożliwia wypożyczenie pojazdów różnego typu, m. in. kabrioletu. Z oczywistych powodów to rozwiązanie nie sprawdzi się zimą czy jesienią, ale może być doskonałym wyborem na lato, o ile jazda nie jest zbyt szybka i długa. Brak dachu pozwala podziwiać nowożeńców, ale jednocześnie niesie zagrożenie dla fryzury panny młodej. Jeśli jednak kabriolet jest Waszym marzeniem, warto go wybrać. Sprawdźcie tylko, czy model, na jaki się decydujecie ma rozkładany dach – jest to ważne z powodu zmiennej pogody, jaka jest charakterystyczna dla letnich miesięcy.

Jak ozdobić auto?

Niektóre modele samochodów nie wymagają dodatkowych dekoracji – należą do nich auta sportowe oraz zabytkowe. Dlatego też niektóre pary rezygnują z jakichkolwiek dodatków, albo wybierają skromne stroiki przyczepione np. przy klamkach. Podczas ozdabiania auta należy wziąć pod uwagę kolory dominujące w bukiecie panny młodej czy też wystroju sali weselnej.

Jeśli stawiamy na świeże kwiaty, powinny one współgrać z wiązanką ślubną. Oczywiście wykorzystać można nie tylko rośliny, ale także tkaniny, balony czy specjalne stroiki do kupienia w sklepach z dekoracjami. Lepiej jednak zachować umiar i postarać się, aby poszczególne elementy takiej dekoracji były ze sobą spójne kolorystycznie. Pamiętajmy, żeby wszelkie dekoracje były przymocowane do karoserii stabilnie – w ten sposób unikniemy sytuacji, kiedy podczas jazdy ozdoby sfruną z auta. Oprócz tego trzeba sprawdzić, czy mocowania nie spowodują uszkodzenia lakieru.

Artykuł sponsorowany