Wesele jest uroczystością, na którą wielu z nas niecierpliwie czeka, planując ją na długo przed zakładaną datą. Nie odbędzie się ono jednak bez sali weselnej, w której pomieszczą się nasi goście. Jak więc wybrać najlepszą salę weselną? Co wziąć pod uwagę, aby zabawa przebiegała tak, jak to sobie wymarzyliśmy? Przejrzyjcie poniższe wskazówki i podejmijcie świadomą decyzję.

Styl sali weselnej a nasze oczekiwania

Każdy ślub potrzebuje motywu przewodniego, dzięki któremu całe to wydarzenie otoczone jest spójnymi elementami. Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnej sali, musimy zastanowić się, w jakim stylu chcemy urządzić wesele. Chodzi tu m.in. o dodatki, takie jak zaproszenia czy winietki, które muszą być spójne z dekoracjami na sali, ale także odbijają się na stylu sukni ślubnej czy elementów biżuterii do niej dobranych.

Jeśli więc planujemy wesele w stylu rustykalnym, powinniśmy wybrać salę np. w formie folwarku bądź uroczego dworku wykończonego w drewnie. A gdy marzy się nam impreza w stylu glamour, warto zarezerwować salę w pięknie urządzonym i ozdobionym kryształkami pałacu lub hotelu.

Wielkość pomieszczenia na wesele

Sala weselna musi pomieścić wszystkie zaproszone osoby, w związku z czym powinniśmy uzależnić jej wielkość od planowanej liczby gości. Na skromny obiad wystarczy niewielkie pomieszczenie, jednak na ponad 100-200 osób powinniśmy szukać obszerniejszej sali. Należy pamiętać, że sala weselna to nie tylko przestrzeń, w której goście spożywają posiłki, ale też miejsce, gdzie będą tańczyć. Istnieje oczywiście możliwość wynajęcia dwóch mniejszych sal: jednej do posiłków i drugiej do zabawy, jednak wiąże się to z możliwością tzw. “pustego parkietu” i koniecznością częstego zachęcania gości do przemieszczania się. Jeśli chcemy tego uniknąć, trzeba dobrze przemyśleć komfort przybyłych osób i zapewnić im odpowiednią przestrzeń.

Cena wynajęcia lokalu a nasz budżet

Bardzo ważnym czynnikiem jest kwota, jaką musimy zapłacić za wynajęcie sali weselnej. Nie każdy może pozwolić sobie na ekskluzywne hotele o wysokich cenach, dlatego też warto i tę zależność wziąć pod uwagę. Kwoty najczęściej podawane są od osoby, z częstym podziałem na ceny za dorosłych i dzieci. Przeliczenie wymaganej kwoty względem budżetu pokaże nam, czy możemy zdecydować się na daną salę.

Cena sali weselnej obejmuje przede wszystkim posiłki oferowane w czasie uroczystości, ale czasem wliczone są w nią także dodatkowe elementy. Wśród nich pojawia się kwota np. za dodatkową dekorację stołów, pokrowce na krzesła czy dodatkowe oświetlenie sali. Warto dopytać o konkretnie rozpisaną ofertę, by mieć szerszy pogląd na to, za co płacimy.

Dodatkowe usługi oferowane przez salę

Planując wesele, musimy wziąć pod uwagę nie tylko własne upodobania i potrzeby, ale także naszych gości. Ukłonem w ich stronę będzie np. sprawdzenie, jakie posiłki serwuje wynajmowana sala. Ma to duże znaczenie m.in. dla alergików oraz wegetarian, którzy nie zawsze spożywają tego samego typu obiady, co reszta gości.

Niemałe znaczenie ma także położenie wybranego lokalu. Wynajmując salę w samym centrum miasta, powinniśmy się upewnić, że oferuje ona wystarczająco duży parking dla naszych gości. Decydując się zaś na wesele poza miastem, sprawdźmy, czy wśród usług danego lokalu możliwy jest nocleg.

Przemyślcie wszystkie aspekty i wybierzcie salę, która najlepiej spełni wasze oczekiwania, a ten ważny dzień już zawsze będziecie wspominać z błyskiem w oku.

Artykuł sponsorowany