Organizacja wesela to ogromne przedsięwzięcie, które jest szczególnie trudne do zrealizowania, jeśli nie możemy pozwolić sobie na pomoc konsultanta ślubnego. Obarczanie obowiązkami ślubnymi rodziny i znajomych mogłoby okazać się niestosowne i spowodować wiele zamieszania, dlatego konieczny jest podział zadań między narzeczonych i świadków.
Co powinniście zrobić razem?
Nie ulega wątpliwości, że wyjątkowy dzień mający na celu już na zawsze połączyć dwoje bliskich sobie ludzi powinien być wydarzeniem, które angażuje w równym stopniu oboje przyszłych małżonków. Ustalenia dotyczące przebiegu uroczystości mogą dostarczyć Wam wiele radości. Nie można jednak poprzestać na samych rozmowach – również realizacja zadań powinna należeć do Was obojga. Zdecydowanie wybór obrączek musi uwzględniać gusta obu stron, szczególnie jeśli mają one być wykonywane na specjalne zamówienie, np. personalizowane Inne Obrączki. Nowym trendem jest także przedstawianie gościom listy prezentów, które młodzi chcieliby otrzymać, trudno więc wyobrazić sobie, aby były one wybierane tylko przez jedną osobę. Również jeśli zdecydujecie się na dostarczenie osobiście zaproszeń znajomym i rodzinie, musi to być Waszym wspólnym obowiązkiem, nawet wtedy, gdy nieszczególnie przepada się za bliskimi partnera lub partnerki.
Nieoceniona rola świadków
Zostać świadkiem – to prawdziwy zaszczyt i wyróżnienie oznaczające, że wybrane osoby darzymy zaufaniem i sympatią. Jeśli nie są to jednak nasi najbliżsi, co do których mamy pewność, że ich chęci w niesieniu pomocy jeszcze przed samym ślubem są szczere, lepiej nie angażować ich np. w sprawy związane z wynajmem auta. Ich rola jest znacząca przede wszystkim w dniu ślubu, w którym to możemy poprosić ich o pomoc w odbieraniu od gości weselnych prezentów, kontakt z obsługą lokalu, przekazanie obrączek podczas ceremonii czy też przygotowanie upominków dla osób zastawiających Młodą Parę tzw. szlabanami. Ważne jest, aby świadkowie byli osobami odpowiedzialnymi, potrafiącymi odmówić sobie alkoholu i służyli pomocą w nieoczekiwanych sytuacjach, dbając tym samym o wizerunek nowożeńców oraz dobrą zabawę biesiadników.
Zadania dla niej i dla niego
Aby tradycji stało się zadość, niedopuszczalne jest, aby mężczyzna ujrzał swą wybrankę obleczoną w suknię ślubną jeszcze przed dniem uroczystości. Przyszła Pani Młoda powinna również zająć się oprawą estetyczną całego wydarzenia. Kwiaty na sali, w kościele, na samochodzie i we włosach – drobne detale muszą ze sobą współgrać, dlatego konieczne jest, aby zajmowała się tym jedna osoba. Zadania mężczyzny niech oscylują wokół kwestii związanych z zakupem alkoholu, załatwieniem większości spraw formalnych oraz wyborem zespołu lub DJ-a. To oczywiście propozycje podziału obowiązków, których ustalenie jest niezwykle istotne dla pomyślnego przebiegu intensywnego okresu, jakim jest czas przygotowań do Waszego wielkiego dnia. Rozdzielenie na to, co przygotowujecie razem, a co osobno, jest konieczne do tego, by móc czerpać radość z organizowania dużego wydarzenia, które nie przytłoczy swą powagą żadnego z partnerów.
Dodano w kategorii Porady praktyczne
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy