Organizacja wesela to duży wydatek, sięgający często kilkudziesięciu tysięcy złotych. Nic więc dziwnego, że wielu młodych ludzi nie stać na to, by zorganizować wesele za gotówkę i szukają sposobów na częściowe sfinansowanie imprezy z pożyczki ratalnej. Jak wybrać najlepszą ofertę takiej pożyczki i czym kierować się przy podejmowaniu decyzji?

Zalety pozabankowej pożyczki ratalnej

Do największych atutów pożyczki ratalnej należą przede wszystkim szybka decyzja i minimum formalności. Wielu klientom wydaje się, że instytucje pozabankowe udzielają pożyczek tylko na niewielkie kwoty, z krótkim terminem spłaty, ale nic bardziej mylnego. Rozpiętość kwotowa w przypadku tej formy finansowania jest bardzo duża i waha się od 100 zł do nawet 200 000 zł. Okres spłaty może wynosić natomiast od 61 dni do aż 120 miesięcy. W wielu przypadkach wniosek można złożyć przez Internet, przy minimum formalności.

Korzystając z usług instytucji specjalizującej się w udzielaniu pożyczek zyskujemy tę zaletę, że będzie się ona starała wybrać najlepszą dla nas ofertę ratalną, z uwzględnieniem naszego celu, potrzeb i możliwości finansowych. Idąc do banku i pytając tam o możliwość wzięcia pożyczki musimy liczyć się z tym, że wybrana przez nas placówka bankowa ma ograniczony zakres produktów finansowych i zaproponowana przez nią oferta wcale nie musi być najkorzystniejszą na rynku.

Inaczej wygląda sytuacja w przypadku instytucji pozabankowych, które współpracują z wieloma podmiotami finansowymi i spośród nich wybierają dla klienta najlepszą opcję. Wiele typów pożyczek jest możliwych do zaciągnięcia bez zabezpieczenia, najważniejsze jest, by wnioskodawca nie figurował w bazie dłużników i na bieżąco spłacał swoje zobowiązania.

Na co zwracać uwagę biorąc pożyczkę na wesele?

Bardzo ważne jest, by wybierając pożyczkodawcę brać pod uwagę takie parametry oferty jak wysokość miesięcznej raty oraz tabelę odsetek i prowizji. Dobra instytucja pozabankowa zadba o to, by te informacje były przekazane w jasny i przejrzysty sposób. Dobrze jest też brać pod uwagę RRSO (Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania) oraz zapytać doradcę o to, czy oferta dopuszcza możliwość wcześniejszej spłaty.

Wiele instytucji pożyczkowych specjalizujących się w pożyczkach online ma na swoich stronach wygodne kalkulatory, które pozwalają w łatwy sposób obliczyć koszty zobowiązań, jakie niesie za sobą zaciągnięcie pożyczki na wybrany okres. Taką możliwość daje np. firma Saverium. Pożyczka ratalna online Saverium to prosty sposób na uzyskanie dodatkowego budżetu na wymarzone wesele - zobowiązanie ratalne jest w tej instytucji rozłożone na korzystny okres nawet 10 lat, dzięki czemu wysokość rat nie nadweręży nadmiernie portfela młodej pary.

Większość z nas organizuje swój ślub i wesele tylko raz życiu - warto, aby impreza weselna była niezapomnianym przeżyciem, obfitującym w moc atrakcji. Aby zadbać o odpowiednią oprawę tego wyjątkowego dnia warto zainwestować w najwyższej jakości salę, zespół muzyczny i catering. Dzięki pożyczce ratalnej spełnienie tych marzeń jest w zasięgu ręki.

Zobacz także: Ile kosztuje wesele na 100 osób?

Artykuł sponsorowany