Organizacja ślubu i przyjęcia weselnego to duże przedsięwzięcie. Dekoracje, lista gości, stroje ślubne... Zdarza się, że w ferworze przygotowań para młoda zabiera się do zakupu obrączek w ostatniej chwili lub całkiem o nich zapomina! Przygotowujesz się do ślubu i chcesz wybrać idealne obrączki ślubne? Wiesz, że będą towarzyszyć Ci do końca życia i szukasz czegoś unikalnego? Stawiasz sobie wtedy oczywiście kilka pytań, np. jaką próbę złota wybrać, postawić na białe złoto czy też kupić obrączki platynowe; zdobne a może gładkie? Skorzystaj z naszego poradnika i dowiedz się, na co zwrócić uwagę, by znaleźć wymarzone obrączki ślubne.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze obrączek?

Przy zakupie obrączek ślubnych warto kierować się kilkoma kluczowymi zasadami, dzięki którym unikniemy niepotrzebnego stresu i zaoszczędzimy czas. O czym trzeba pamiętać podczas poszukiwań obrączek?

  • Zacznij od wizyty w salonie jubilerskim. Zdecydowanie nie należy pozostawiać wyboru przypadkowi. Koniecznie udajcie się razem do salonu jubilerskiego, gdzie będziecie mogli obejrzeć obrączki z bliska, a także dopasować rozmiar.
  • Ustal budżet. W zależności od rodzaju materiału i zastosowanych dodatków, ceny obrączek będą się znacząco różnić. Warto wcześniej określić budżet, dzięki któremu ograniczycie wybór obrączek, a tym samym zaoszczędzicie czas.
  • Wybierz rodzaj materiału. W dzisiejszych czasach, w produkcji obrączek wciąż najpowszechniejsze są te z żółtego złota, ale coraz popularniejsze stają się obrączki z białego złota, tytanu czy srebra. W zależności od upodobań możecie postawić na minimalistyczne obrączki jednokolorowe lub połączyć ze sobą co najmniej dwa materiały.
  • Wybierz styl obrączek. Podobnie jak w przypadku materiału, wybór stylu jest bogaty i zróżnicowany. Co więcej, nie trzeba decydować się na jednakowe obrączki ślubne. W profesjonalnym salonie jubilerskim możesz wybrać obrączki dopasowane do Waszych potrzeb. Panowie zazwyczaj stawiają na modele klasyczne, za to panie często sięgają po obrączki z diamentami lub innymi kamieniami szlachetnymi.
  • Ponadto dobrze dopasowana obrączka ślubna nie powinna przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu. Dodatkowo panie często łącza ją z pierścionkiem zaręczynowym, dobrze więc gdy oba te symbole współgrają ze sobą. Kształt obrączki będzie zależał od kształtu naszych dłoni. Osoby, które mają szeroką kosteczkę na palcu, powinny wybrać obrączkę posiadającą soczewkę, dzięki której zdejmowanie i zakładanie stanie się znacznie łatwiejsze.

Obrączki ślubne – rodzaje

Obrączki nosi się jako symbol miłości. Jest to wyjątkowa biżuteria dla pary młodej i będzie towarzyszyć małżonkom przez lata, powinni więc, nosząc ją, czuć się wygodnie i komfortowo. Z jakiego materiału mogą być wykonane obrączki ślubne?

  • złoto – najczęściej stosowanym materiałem do wyrobu obrączek jest żółte złoto. Czyste złoto jest metalem bardzo miękkim, a tym samym podatnym na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Z tego względu nie stosuje się czystego złota do produkcji wyrobów jubilerskich. Używa się stopu złota z innym metalem, dzięki czemu zwiększa się trwałość obrączek. Jeśli chcesz postawić na złoto wyższej jakości, wtedy próba złota powinna wynosić 585 lub 750 (takie obrączki są oferowane np. przez salony jubilerskie A&A), choć normalnie do wytwarzania obrączek używa się też złota próby 333 i 375.
  • platyna – obrączki wykonywane z platyny barwą przypominają srebrne. Takie wyroby będą jednymi z najdroższych, ale też najtrwalszych.
  • pallad – obrączki ze złota palladowego coraz chętniej wybierane są przez tych, którym nie podoba się tradycyjny kolor złota, a ponadto szukają czegoś tańszego niż platyna.
  • srebro – jest to metal o wyrazistej białej barwie, ale obrączki srebrne, mimo iż dość tanie, są rzadko wybierane przez pary młode z uwagi na mniejszą trwałość i odporność.
  • tytan – obrączki tytanowe są zdecydowanie najbardziej odporne na uszkodzenia, zarysowania i zadrapania, a przy tym znacznie tańsze niż złote. Bardzo często łączy się je z innym metalem, co daje ciekawy i niepowtarzalny efekt.

Kiedy kupować obrączki ślubne?

Co bardzo ważne, nie można odkładać kupna obrączek na ostatnią chwilę. Teoretycznie kupić obrączki ślubne można zawsze, ale zachęcamy przyszłych małżonków, by przystąpili do ich wybierania na kilka tygodni przed ślubem. Dzięki temu można obejrzeć różne modele i wybrać te, które najbardziej przypadną Wam do gustu. Ponadto czasem pojawiają się problemy związane z dopasowaniem rozmiaru lub konieczna okazuje się wysyłka.

Jakie obrączki wybrać? Ekspert A&A radzi

Wybór obrączek ślubnych jest duży i zróżnicowany. Chcecie mieć pewność, że Wasze obrączki wykonane będą w sposób staranny i trwały, a dodatkowo będą spełniać Wasze wymagania? Zapraszamy do Domu Jubilerskiego A&A, salonu, który specjalizuje się w obrączkach ślubnych. Nasi doświadczeni specjaliści pomogą zmierzyć rozmiar palca i wybrać obrączki, które nie tylko będą dla Was idealne, ale przede wszystkim staną się prawdziwą ozdobą na lata spędzone wspólnie w małżeństwie.

Artykuł sponsorowany