Organizacja wesela to z pewnością ważny czas w życiu każdej, młodej pary. Chcemy je zaplanować tak, żeby było wyjątkowe i stworzyło wspaniałe wspomnienie zarówno dla nas, jak i naszych gości. Jednak gdzie je zaaranżować? Popularnym pomysłem jest organizacja wesela w hotelu, o której więcej dowiesz się z niniejszego artykułu.

Zalety organizacji wesela w hotelu

Wesele w hotelu posiada wiele, ciekawych zalet, które warto wziąć pod uwagę podczas planowania takiej imprezy. Na początku dobrze wspomnieć o komforcie jaki towarzyszy nam przy takim wydarzeniu - hotele zazwyczaj zajmą się wszelkimi kwestiami aranżacyjnymi oraz logistycznymi, takimi jak catering, miejsce parkingowe czy wystrój sali. Równie często mamy od razu możliwość wynajęcia fotografa lub zespołu/wodzireja/dj’a prowadzącego zabawę. Redukuje to nam wiele kłopotów związanych z dopinaniem wszystkich spraw na ostatnią chwilę. A nie oszukujmy się, nawet podczas organizacji własnego wesela mogą nam się zdarzyć opóźnienia.

Drugą zaletą organizacji takiej imprezy w hotelu jest możliwość personalizacji przyjęcia i od razu załatwienia noclegu naszym gościom. W renomowanych obiektach (jak chociażby Hotel Olandia) spotkamy się z możliwością wybrania konkretnych sal, zorganizowania wesela w plenerze czy ustalenia menu dla naszych gości (np. kilku dań do wyboru, jak chociażby wegańskich lub bezmięsnych). Poza tym nasi goście będą mieli blisko do miejsc noclegowych, co jest szczególnie przydatne w przypadku zapraszania rodziny z dalekich stron.

Czy wesele w hotelu jest drogie?

Należy zaznaczyć, że organizacja wesela w hotelu nie należy do najtańszych. W tym roku takie usługi zdecydowanie podrożały, przez co praktycznie jakiekolwiek zaplanowanie przyjęcia wiążę się z wysokimi kosztami. W zależności od tego, co przewidujemy na naszym weselu (muzycy, fotograf, droga oprawa, noclegi, wykwintne dania etc) oraz ilu gości zaprosimy, nasza impreza może całkiem sporo kosztować - od kilku aż do kilkuset tysięcy złotych. Jednakże za wygodę i komfort trzeba niestety odpowiednio zapłacić.

W jakim czasie najlepiej zorganizować wesele?

Przedział czasowy między majem a sierpniem kojarzy nam się z weselami. Wtedy się również najczęściej organizuje takie imprezy, ze względu na dobrą pogodę, urlopy oraz dłuższy dzień. Jednak to też jest moment, kiedy wynajęcie sali weselnej w hotelu jest najdroższe - w końcu to szczyt sezonu. Dużo taniej będzie nam zaaranżować takie przyjęcie w okresie jesiennym lub zimowym, co również posiada swój klimat. Tak naprawdę na to pytanie ma poprawnej odpowiedzi, a wszystko zależy od naszej wizji i wolnych terminów.

Artykuł sponsorowany