Wiosna to jedna z najbardziej wyczekiwanych pór roku, i to z wielu powodów. W tym czasie świat się zieleni, robi się przyjemnie ciepło, a słońce coraz dłużej gości na niebie. Do tego rozkwitają kwiaty i krzewy. Zatem to idealny czas na spacery. Ale nie tylko! Warto zorganizować także wiosenną sesję ślubną! Masz wątpliwości, czy to dobry pomysł? Jak się przygotować? Sprawdź!

Który wiosenny miesiąc wybrać na sesję ślubną?

Jeśli chcesz uchwycić wiosnę w pełnej krasie, zdecyduj się na sesję ślubną w maju. To właśnie wtedy kwitnie większość odmian kwiatów cebulowych, czyli tulipanów, szafirków, czosnków ozdobnych i hiacyntów. Wspaniale prezentują się na zdjęciach!

Ponadto kwiecień i maj to czas, gdy kwitną niesamowite magnolie, a także pospolite drzewa owocowe, np. jabłonie, czereśnie. Ich kwiaty będą się świetnie komponować z białą suknią ślubną.

Jednak pamiętaj, że nie wystarczy wybrać odpowiedniego miesiąca na sesję. Trzeba również dokładnie sprawdzać pogodę w dniu, w którym zamierzasz zrobić zdjęcia. W maju często zdarzają się deszczowe, mgliste i dość chłodne dni. Choć bardziej „ponura” aura nie jest przeszkodą do fotografowania, z pewnością nie taki klimat chcesz uchwycić na ślubnych zdjęciach.

Jak przygotować się na wiosenną sesję ślubną?

Aby wiosenna sesja ślubna się udała, warto ją zaplanować. Przede wszystkim dobrze, jeśli młodej parze towarzyszy ktoś bliski – do pomocy. Taka osoba pomoże np. ułożyć ładnie suknię, przytrzymać welon, poprawić fryzurę. Warto wziąć ze sobą także:

  • małe lusterko i szczotkę lub grzebień — wiosną często wieje. Choć włosy rozwiane wiatrem wyglądają bardzo zmysłowo, szybko się przez to plączą. Aby przywrócić je do ładu, warto mieć pod ręką grzebień i szczotkę. Dzięki temu będziecie świetnie wyglądać nawet po wielu ujęciach;
  • ciepły swete lub szal — wiosenne poranki i wieczory mogą być chłodne, a gęsia skórka z pewnością nie jest efektem, który chcesz podziwiać na zdjęciach. Kaszmirowy sweter lub szal zapewnią ciepło, a jednocześnie mogą stanowić wspaniały rekwizyt, zwłaszcza podczas zdjęć o zachodzie słońca.

Jakie miejsce wybrać na wiosenną sesję ślubną?

Zależy Ci na zdjęciach, które będą pełne wiosennego klimatu? Jako lokalizacje na taką sesję dobrze sprawdzą się np.:

  • sad — w maju to miejsce „wybucha” kwiatami. Długie rzędy kwitnących drzew prezentują się magicznie. Będą świetnie współgrać z kolorem sukni ślubnej! Fotografie z sadu wspaniale będą prezentować się np. nad łóżkiem. Wystarczy wydrukować zdjęcia w dużym formacie, aby uzyskać uroczą dekorację;
  • ogród botaniczny — w takim miejscu często można znaleźć niepowtarzalne odmiany roślin, które przyciągają uwagę niesamowitymi kwiatami. Będą one stanowić wspaniałe tło wspólnych zdjęć. Ponadto w ogrodach botanicznych można znaleźć wiele uroczych zakątków z ławeczkami i innymi elementami małej infrastruktury ogrodowej. Wspaniale urozmaicą ślubne fotografie;
  • pole tulipanów — te kwiaty występują w wielu intensywnych kolorach, dzięki czemu niesamowicie kontrastują z białą suknią i ciemnym garniturem. Fotografie z pola tulipanów zdecydowanie przyciągają uwagę, dlatego nie chowaj ich w szufladzie. Warto wywołać zdjęcia w małym formacie na bloczku. Takie dekoracje są gotowe do zawieszenia na ścianie!

Wybór miejsca warto dobrze przemyśleć, aby fotografie były ciekawe i pełne kolorów. Natomiast dobrze zorganizowana wiosenna sesja ślubna będzie z pewnością przyjemnym wspomnieniem.