Wybór miejsca, w którym poprosisz ukochaną, aby została Twoją żoną nie może być przypadkowy. Przygotowaliśmy listę 7 niebanalnych miejsc na zaręczyny w Polsce i za granicą.

Zanim wybierzesz idealne miejsce na zaręczyny, czeka Cię wyprawa… do jubilera. Niezależnie od tego, gdzie planujesz się oświadczyć, musisz mieć przy sobie pierścionek z brylantem (wiele różnych wzorów znajdziesz np. tutaj). Pamiętaj, aby przed godziną zero dobrze ukryć go przed wzrokiem ukochanej. Jeśli wybieracie się w podróż samolotem i bierzecie tylko bagaż podręczny, upewnij się, że możesz bez przeszkód wnieść go na pokład. Jeśli Twoje plany zniweczy kontrola na lotnisku to, cóż… pozostaje Ci oświadczyć się tu i teraz! Takie niespodziewane zaręczyny też mają w sobie dużo uroku, a na pewno stanowić będą rewelacyjną i nietypową odpowiedź na pytanie „Jak się oświadczyłeś?”.


Romantyczne miejsca na zaręczyny w Polsce

Ulica Mariacka w Gdańsku
To jedno z najchętniej fotografowanych miejsc w Trójmieście. Nic dziwnego – urokliwa uliczka znajdująca się na gdańskiej Starówce zachwyca o każdej porze roku. Na kamiennych przedprożach, gdzie dawniej kwitło życie towarzyskie, można spotkać sprzedawców biżuterii z bursztynu. Uliczka kryje w sobie wiele tajemnic: w znajdującej się tu jednej z najstarszych kamienic w mieście prawdopodobnie potajemnie spotykali się Mikołaj Kopernik i Anna Schilling. Spacerując wśród przepięknie odrestaurowanych kamieniczek, można przenieść się w czasie – czy to nie idealne miejsce by romantyczne zaręczyny przeniosły Was...w przyszłość?

Plaża pod gdyńskimi klifami
Klify w Gdyni Orłowie to jedno z najchętniej wybieranych miejsc na sesje ślubne lub narzeczeńskie. Jednak zanim zaczniecie planować wesele, właśnie tu możesz zorganizować zaręczynowy piknik na plaży. Nie zapomnij o butelce szampana, kieliszkach, przekąskach i oczywiście o pierścionku! Ze szczytu skarpy będziecie mogli podziwiać port w Gdyni oraz Mierzeję Helską i migoczące w morskich falach promienie zachodzącego słońca.

Jaskinia Mroźna w Tatrach
Nazwa jaskini nie jest przypadkowa – temperatura panująca wewnątrz wynosi około 6 stopni Celsjusza. To doskonała okazja, żeby przytulić ukochaną, ukradkiem wyciągając z kieszeni kurtki pierścionek zaręczynowy, który w niesamowitej, podziemnej scenerii zalśni jak ukryty skarb. Nic lepiej nie ogrzeje zmarzniętych dłoni niż ciepły blask brylantu, skrywającego Wasze uczucia.

Zaręczyny za granicą – gdzie?

Nad rzeką Douro w Porto
Porto to jedno z najbardziej romantycznych miejsc w Portugalii i w całej Europie. Wino z dojrzewających w słońcu winogron, wąskie uliczki, nastrojowa muzyka fado i zachody słońca nad rzeką Douro. Belamente!

Na zamku Neuschwanstein
Zamek położony w południowej części Bawarii został wybudowany na polecenie króla Ludwika II, a znany jest przede wszystkim dzięki… wytwórni Walta Disneya. Wręczając ukochanej pierścionek z brylantem w takich okolicznościach, sprawisz, że poczuje się jak prawdziwa księżniczka.

Na wzgórzu Petrin w Pradze
Na wzgórzu usytuowanym w centrum Pragi znajduje się urokliwy park z malowniczymi alejkami oraz sześćdziesięciometrowa czeska wieża Eiffla, na którą prowadzi ponad 200 schodów! Zapewniamy, że widoki warte są wspinaczki i stanowić będą idealne tło dla tej pięknej chwili..

Nad jeziorem Garda we Włoszech
To największe i najczystsze jezioro we Włoszech. Znajduje się na północy kraju, u podnóża Alp, w połowie drogi między Mediolanem a Wenecją. Wynajmij domek z widokiem na jezioro, a potem zabierz ukochaną w romantyczny rejs, podczas którego poprosisz ją, żeby została Twoją żoną.

W każdym zakątku Polski i Europy można znaleźć niepowtarzalne miejsce na oświadczyny – park, w którym pierwszy raz się spotkaliście, przystań na Mazurach, gdzie spędziliście razem pierwszą majówkę lub egzotyczna plaża, na której wypoczywaliście podczas pierwszego wspólnego wyjazdu za granicę. Znacie inne romantyczne i nieoczywiste miejsca na zaręczyny? Koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach!

Artykuł sponsorowany