O tym jak zostanie odebrany nasz prezent urodzinowy decyduje kilka spraw. Poza jakością samej relacji oraz siłą uczuć, jakie łączą nas z jubilatem, sporo zależy od rodzaju samego podarunku. Prezent może być trafiony lub nie. Warto w tej sytuacji próbować wczuć się w sytuację jubilata, i spróbować uruchomić wyobraźnię. Co może mu sprawić radość? Kartka urodzinowa to miłe dopełnienie prezentu. W niektórych sytuacjach może go zastąpić. Zwłaszcza wtedy, gdy obdarowywana osoba jest nam nieco dalsza. Jeżeli nie znamy dobrze człowieka, który ma być jej odbiorcą, mniej standardowe życzenia mogą być nieco ryzykowne.

Śmieszne kartki urodzinowe – na co zwrócić uwagę

Żartobliwe podejście prawdopodobnie będzie źle odebrane we wszelkiego typu oficjalnych sytuacjach. Jeżeli chcemy przekazać urodzinowe wyrazy uznania szefowi lub komuś innemu z miejsca pracy, wybierzmy standardową formułę. Niezależnie od tego, czy czujemy pewną irytację słysząc drętwą bezosobowość utartych zwrotów. W mniejszych firmach panuje z reguły luźniejsza atmosfera, natomiast duże koncerny i korporacje, działające na międzynarodową skalę – wymagają z zasady szczególnych standardów. Dotyczy to także sposobów zwracania i odnoszenia się do kolegów z firmy.

Jeżeli tak się składa, że nie możemy być obecni osobiście na imprezie urodzinowej, na którą zostaliśmy zaproszeni - choćby ze względu na służbowe obowiązki - możemy rozwiązać tę nieco kłopotliwą sytuację, wykorzystując tradycyjną pocztę. Przesłanie kilku miłych słów, najlepiej na specjalnie skomponowanej przez nas kartce, to zawsze znak, że pamiętamy o zapraszającym nas przyjacielu.

Co lubią jubilaci – spersonalizowane kartki urodzinowe

Większość osób, które otrzymują od znajomych i rodziny kartki urodzinowe, zwraca dużą uwagę na ich treść, formę oraz opakowanie. Miło jest dostać kartkę, która (choćby aluzyjnie) odnosi się w uchwytny sposób do tego, kim jest jubilat, czym się zajmuje, lub co bardzo lubi. Jeżeli życzenia, wydrukowane na kartce urodzinowej zostaną specjalnie skrojone na miarę osobistej sytuacji odbiorcy – poczuje się on specjalnie potraktowany, ważny i lubiany. Dostosowana do osobistych preferencji kartka urodzinowa jest znakomitym sposobem na okazanie przywiązania, życzliwości i ciepłych uczuć.

Słowo ma wbrew pozorom wielką wagę, zwłaszcza słowo pisane. Verba volant, scripta manent - jak mawiali starożytni. Słowa ulatują, pismo zostaje. Spersonalizowana kartka urodzinowa będzie dla jej odbiorcy ważnym sygnałem, że zależy nam na jakości relacji, która nas z nim wiąże. Włożony w ułożenie niebanalnych i oryginalnych życzeń wysiłek z pewnością wyraźnie zaprocentuje.

Jeżeli jesteśmy w zażyłych stosunkach z jubilatem, nie dzieli nas ani sytuacja, ani wiek – możemy śmiało zdecydować się na śmieszną kartkę urodzinową. Szczególne kartki z życzeniami znajdziemy na przykład w Twojakartka. Ogromnym plusem tej oferty jest możliwość samodzielnego stworzenia treści napisu, jaki będzie zdobił kartkę. Zespół, zatrudniony w tej firmie, włożył wiele pracy w stworzenie wielu bardzo pomysłowych szablonów kartek, utrzymanych w żartobliwym tonie. Od nas pochodzi imię jubilata, dla którego przeznaczona będzie kartka, jego wiek i wiadomość, od kogo życzenia pochodzą. Możemy też samodzielnie skomponować całość – wysyłając zdjęcia i tekst, mające być podstawą naszej kartki.

Nie tylko treść, ale i forma kartki ma znaczenie

Jednak sam pomysł na dowcipny tekst i obrazek to nie wszystko. Decydując się na zamówienie spersonalizowanej kartki w sprawnie działającym serwisie z tego typu drobiazgami, otrzymujemy życzenia na pięknym, odpowiednio grubym papierze i w stylowej kopercie. Zazwyczaj możemy także wybierać spośród kilku formatów.

Choć podarowanie takiej kartki wymaga odrobiny czasu i wysiłku – warto się na taki gest zdecydować. Osobisty akcent, zawarty w takiej kartce urodzinowej, będzie bardzo miły. Po kilku latach taka kartka, znaleziona przy wiosennych porządkach, może ponownie wzbudzić uśmiech osoby, która ją otrzymała i przywołać ciepłe wspomnienia, powiązane z naszą osobą oraz sytuacjami z naszym udziałem.

Artykuł sponsorowany