Polacy zmieniają swoje preferencje turystyczne. Najpopularniejsze wakacyjne kierunki wciąż zajmują czołowe pozycje w rankingach i zestawieniach biur podróży, jednak coraz chętniej odwiedzamy kraje egzotyczne oraz podróżujemy na własną rękę. Dowiedz się, jak zmieniają się upodobania urlopowe naszych rodaków.

Choć polski turysta przez wiele lat zapracował sobie na wizerunek konserwatysty, który preferuje sprawdzone kierunki wakacyjnych wycieczek, a przy wyborze wakacji kieruje się przede wszystkim ceną i praktycznymi aspektami, ostatnie lata niosą duże przesłanki o zmianie tego trendu. Mimo że biura podróży nadal sprzedają najwięcej wycieczek do Grecji, Hiszpanii, Egiptu czy Chorwacji, wyraźnie zauważa się zmianę preferencji urlopowych. Do głosu dochodzą nowe kierunki wakacyjnych wyjazdów, które do tej pory zwykle były dla Polaków za drogie, zbyt odległe, albo nieprzetestowane, więc nieatrakcyjne.

Kuba

Słynna „wyspa jak wulkan gorąca” coraz częściej rozpala też serca polskich turystów. Wakacje na Kubie to gwarancja udanego urlopu, pięknej pogody, słońca i doskonałych warunków do wszelkiego rodzaju aktywności. Nurkowanie, golf, wycieczki statkiem lub wynajem łodzi, to tylko niektóre atrakcje czekające na nas w najbardziej znanych kubańskich destynacjach turystycznych.

Dominikana

Kolejny kraj leżący nad Morzem Karaibskim, który coraz chętniej odwiedzany jest przez europejskich, w tym także polskich turystów. Najbardziej popularny i prestiżowy region – Punta Cana, słynie z tego, że upodobały go sobie światowe gwiazdy show-biznesu. To właśnie tutaj znajdziemy najbardziej luksusowe hotele, modne kluby, restauracje oraz słynne pola golfowe. Nuda w tym miejscu zdecydowanie nie ma nic do powiedzenia!

Zjednoczone Emiraty Arabskie

W tym kraju szczególnie jedno miasto działa na wyobraźnię turystów z całego świata. Dubaj – bo o nim mowa, to istne królestwo luksusu i raj dla miłośników wycieczek po centrach handlowych To właśnie tu znajdziemy najbardziej luksusowy hotel świata, który w opinii wielu zasługuje nie na pięć, ale nawet na siedem gwiazdek, jak również największe centrum zakupowe czy słynną sztuczną wyspę w kształcie palmy.

W poszukiwaniu nowych wakacyjnych trendów warto regularnie sprawdzać propozycje internetowych wyszukiwarek oraz portali turystycznych zajmujących się porównywaniem i sprzedażą wycieczek. Wchodząc na http://dreamtours.pl/, możemy dowiedzieć się, które z najpopularniejszych obecnie kierunków wakacyjnych dostępne są w ofertach last minute.

Artykuł sponsorowany