Niedawno w moje ręce trafiła kolejna odsłona niezwykłej książki Karoliny Waltz (autorki bloga Bridelle) oraz Magdaleny Piechoty (fotografki ślubnej) pt. Bridelle Style. Inspirujące pomysły na ślub. Po niedawnym sukcesie poprzedniej ich książki – Wasz piękny ślub – autorki postanowiły pójść za ciosem i odświeżyć również tę pozycję. Jeśli kiedykolwiek mieliście już do czynienia z którąś z tych książek, to nie będzie dla Was wielkim zaskoczeniem, że i ta książka jest… ogromna. 336 stron inspiracji w formacie A4, 2 kg kreatywnych pomysłów, 18 nieszablonowych podejść do aranżacji ślubu i niezliczone ilości DETALI…

W zasadzie, to nie jest to taka zwykła książka. Bardziej album, wypełniony po brzegi inspirującymi zdjęciami i krótkim, nienachalnym komentarzem. Album ten autorki podzieliły na 18 rozdziałów – każdy zawiera stylizację ślubną w innym stylu. Tak więc w jednym momencie możemy znaleźć się na plaży, na elektryzującym ślubie w stylu whimsical, następnie zawitać do klimatycznej stodoły na zmysłowy ślub w stylu bohemian, a za chwilę cieszyć oczy perfekcjonizmem w każdym calu, jaki serwuje nam ślub w stylu elegance. A te zdjęcia można oglądać bez końca! Autorki zadbały o najmniejszy szczegół każdej stylizacji: kwiaty, biżuterię, buty czy miejsce na wesele – wszystko jest spójne i przez to niesamowicie piękne. A z każdym kolejnym zerknięciem na zdjęcia, odkrywamy detale, na które wcześniej nie zwróciliśmy uwagi.

Co prawda książka ta to, przede wszystkim, piękne kadry, jednak zdjęcia dodatkowo opatrzone zostały krótkimi poradami i gotowymi rozwiązaniami – od wyboru odpowiedniej papeterii ślubnej, przez dodatki i kolory, aż do elementów DIY i ich kreatywnego wykorzystania w czasie ślubu i wesela.

Jeśli przeglądając Pinteresta, do tej pory miałyście wrażenie, że te wszystkie piękne, stylowe śluby, z dopracowanymi detalami możliwe są jedynie za oceanem i za nieludzkie pieniądze, to może ten album pokaże Wam, że nie ma rzeczy niemożliwych i w naszych polskich warunkach również takie śluby są do wykonania.

Jednak trzeba mieć świadomość, że te sesje są stylizowane, pozowane, z udziałem profesjonalnych modelek, robione w odpowiedniej scenerii, przy odpowiedniej pogodzie i – co najważniejsze – bez gości (nawet Pan Młody występuje na nich nader rzadko). Jeśli po przeglądnięciu tego albumu nastawicie się, że zorganizujecie ślub identycznie, jak na zdjęciach, to możecie się nieco zawieść. Jeśli jednak potraktujecie album jak inspirację i kopalnię pomysłów, to zorganizujecie ślub swoich marzeń w stylu, który idealnie odzwierciedla waszą osobowość i pasje!

Pozdrawiam, Olga Stępień