Źródło: www.livingly.com | www.modwedding.com

Tak to już jest – jako przyszła Panna Młoda ciągle stoisz przed jakimś dylematem: a to kolor sukni, a to kwiaty w bukiecie, a to lista gości… A do tego jeszcze sen z powiek spędza Ci ta fryzura ślubna... Ale spokojnie – od czego masz nas! :) Zebraliśmy w jednym miejscu wszystko, co powinnaś wiedzieć wybierając fryzurę ślubną. Gotowa? No to zaczynamy!

1. Jak dobrać fryzurę ślubną? - Oglądaj inspiracje

I to bardzo dużo inspiracji! Określ wstępnie, co Ci się podoba, a co kompletnie nie jest w Twoim guście i wytypuj kilka rodzajów fryzur ślubnych, które robią na Tobie wrażenie. Jednak pamiętaj, że wesele to nie pierwsza lepsza impreza – będziesz w centrum uwagi i na celowniku obiektywów całą noc, dlatego od razu zwróć uwagę na to, że fryzura musi przetrwać całą noc. Jeśli masz proste i mało podatne włosy, raczej nie decyduj się na loki, ponieważ istnieje duże ryzyko, że po kilku godzinach włosy się rozprostują.

Źródło: www.modwedding.com

2. Jak dobrać fryzurę ślubną? - Dopasuj ją do siebie

Przeglądnęłaś Internet wzdłuż i wszerz i udało Ci się w końcu określić, że podobają Ci się luźne upięcia i warkocze, a ciasne koki w ogóle nie wchodzą w rachubę. Super! Ale pamiętaj, że to, co pięknie wygląda na innych, niekoniecznie sprawdzi się także u Ciebie. Sama intuicyjnie na pewno wiesz w czym Ci „ładnie”, w czym dobrze się czujesz, a w czym niekoniecznie. Z wybranych fryzur zostaw te, które pasują do Twojej długości włosów i kształtu twarzy. Raczej nie poleca się drastycznej zmiany długości włosów czy ich koloru na kilka dni przed ślubem. A jeśli jednak coś Ci się nie spodoba? Lepiej nie ryzykować bezpośrednio przed ślubem i zafundować sobie taką metamorfozę np. miesiąc wcześniej. Nawet jeśli coś pójdzie nie do końca po Twojej myśli to masz czas na poprawki.

Źródło: www.modwedding.com

3. Jak dobrać fryzurę ślubną? - Dopasuj ją do sukni

Do sukni i dodatków. Określ, czy chcesz mieć welon lub wianek, czy tylko delikatną ozdobę we włosach. Jeśli zdecydujesz się na welon, to wybierz taką fryzurę, która będzie pięknie wyglądać zarówno z welonem, jak i bez niego (ponieważ po oczepinach przecież go zdejmiesz).
Zwróć również uwagę na to, jaką suknię wybrałaś. Jeśli ma odkryte plecy, to nie zakrywaj ich rozpuszczonymi włosami. Jeśli jest asymetryczna, to może warto pomyśleć również o asymetrycznej fryzurze, lecz na drugą stronę, aby zachować równowagę. Jeśli masz delikatną i zwiewną suknię, to zrezygnuj z koków w stylu glamour i postaw raczej na naturalne fale.

Źródło: www.happywedd.com

4. Jak dobrać fryzurę ślubną? - Zrób fryzurę próbną

To podstawa! Jeśli po pierwszej próbnej nie będziesz w 100% zadowolona, to nie rezygnuj! Zrób kolejną i kolejną. W końcu trafisz na fryzjera, który będzie umiał Cię „wyczuć” i zrobi fryzurę na miarę Twoich marzeń.

Pozdrawiam, Olga Stępień

Tagi: fryzura ślubna, fryzury ślubne, fryzura ślubna z welonem, jak dobrać fryzurę ślubną, fryzura a suknia ślubna, fryzury ślubne 2018