Źródło: www.bridalgownsindiscount.info

Każdy nowy sezon niesie za sobą nowe pomysły i rozwiązania: od zaproszeń do kwiatów, od kolorów przewodnich do tortów, od atrakcji do krojów sukien ślubnych. Jeśli jesteście ciekawi, co będzie modne w nadchodzącym sezonie 2017, zapraszamy do oglądania!

Suknie ślubne 2017 – kolory, falbany i koronki

A kolory nie byle jakie! Wszechobecna ślubna biel ustępuje miejsca pastelom, takim jak pudrowy róż, brzoskwiniowy, szary, błękitny, a w szczególności NUDE. To właśnie ten ostatni można określić mianem „teraz i na zawsze”, ponieważ jest zarówno modny, jak i ponadczasowy.

Najmodniejsze suknie ślubne 2017 roku będą miały falbany na spódnicach. Duże, małe, regularne bądź asymetryczne – projektanci kochają je wszystkie! Co ciekawe, suknię ślubną z falbanami będzie można znaleźć w każdym stylu – od boho chic, przez kroje klasyczne, aż po glamour.

Ciągle popularne będą również koronki – delikatnie prześwitujące i ultra seksowne. Koronkowe gorsety, koronkowe długie rękawy i odsłonięte plecy nie opuszczą nas w tym sezonie.

Źródło: www.morilee.com

Źródło: www.stylemepretty.com

Źródło: www.watters.com

Zielono – zielone dekoracje weselne

Czyli ogłoszony kolorem roku 2017 – greenery! Specjalnie hodowane kwiaty o identycznej wielkości i ilości płatków, czy kulki bukietów idealnie układające się w wysokich wazonach zostawiamy już za sobą. Witamy, natomiast, wszystko co zielone, naturalne i niesforne. Idealnie sprawdza się tu okazałe gałązki paproci, gałązki oliwne, różnego rodzaju liście i pędy.

Źródło: www.weddingforward.com

Źródło: www.weddbook.com

Źródło: www.bridalgownsindiscount.info

Wiszące ogrody

Skoro już wiemy, jakie dekoracje będą wiodły prym w 2017 roku, została jeszcze kwestia tego, GDZIE te dekoracje umieścić. Stoły i krzesła na sali weselnej – wiadomo. Jednak hitem nadchodzącego sezonu będą naturalne dekoracje zawieszone na głowami gości – prawdziwe wiszące ogrody! Jeśli ozdobisz je dodatkowo lampkami, uzyskasz efekt zapierający dech w piersiach.

Źródło: www.brides.com oraz www.wedbook.com

„Nieuczesane” bukiety ślubne

Bukiet Panny Młodej będzie niesforny, niegrzeczny, nieregularny. Złożony wyłącznie z „zieleniny” lub z kilku kwiatów oprawionych trawiastymi elementami. Tu również wszelkie regularne kształty, jak kulki z róż, nie znajdą dla siebie miejsca. Do łask wrócą natomiast bukiety kaskadowe, lecz w asyście liści, pnączy, traw i polnych kwiatów. Im luźniej tym lepiej!

Źródło: www.stylemepretty.com

Źródło: www.whimsicalwonderlandweddings.com

Fryzury ślubne 2017

Tutaj również pozostajemy w klimacie stylu greenery. We fryzurach ślubnych dominujące będą luźno upięte włosy, niby niedbale opadające na twarz i ramiona. Swój renesans przeżyje także stary, dobry warkocz, i to w każdej formie! Bardziej lub mniej luźny, przy głowie lub na samych włosach, pleciony w każdą możliwą stronę… W zależności od formy, warkocz może dodać Pannie Młodej dziewczęcości, „pazura” lub elegancji.

Źródło: www.weddingforward.com

Źródło: www.cuded.com

Kwiaty we włosach…

A dokładnie „zieleń we włosach”, czyli najmodniejsza ozdoba włosów 2017 roku. Mowa oczywiście o wianku, który każdą Pannę Młodą przyprawi o lekko dziewczęcy wygląd i rustykalny styl. Wianek może składać się z samych zielonych elementów lub z kwiatów w liściastej oprawie.

Źródło: www.girleatatlanta.org

Źródło: www.theweddingplaybook.com

Zakąski „na raz”

Nadchodzący sezon wprowadzi również nowe pomysły do kuchni. Jedzenie podawane na weselach (oprócz obiadu) będzie bardziej w formie finger food, czyli jedzenia spożywanego bez użycia sztućców, rękami. Małe kanapeczki, koreczki, pizzerinki, tartinki będą przygotowane w takiej formie, aby można było podejść, wziąć do rąk i zjeść. Sposób ten dotyczy zarówno zakąsek, jak i słodkiego stołu.

Źródło: www.ganachepatisserie.com.au

Źródło: www.bridalguide.com

Przedstawiliśmy Wam największe trendy ślubne, których możemy spodziewać się w 2017 roku. Jednak trendy to nie wszystko! Najważniejsze, żebyście się na swoim weselu dobrze czuły i postępowały zgodnie ze swoim stylem i charakterem. A to, czy będziecie miały suknię ślubną z falbanami, czy całkowicie gładką, nie ma większego znaczenia. Bo w tym dniu najważniejsi przecież jesteście WY!

Pozdrawiam, Olga Stępień

Tagi: trendy ślubne 2017, inspiracje ślubne 2017, trendy ślubne 2017 suknie, ślub w 2017 roku, moda ślubna 2017