Rezerwacja sali weselnej jest jedną z pierwszych pozycji w harmonogramie ślubnych przygotowań każdej Pary Młodej. Zastanawiacie się, po czym poznać, czy dana sala jest tą idealną dla Was? Zobaczcie, czym się kierować przy jej wyborze.

Jeną z pierwszych decyzji, jaką Narzeczeni muszą podjąć przy organizacji wesela, jest miejsce, gdzie chcą swoje wesele zorganizować. Wbrew pozorom nie jest to łatwy wybór, ponieważ możliwości jest masa. Wesele może odbyć się np. w domu weselnym, w karczmie, na zamku, w nowoczesnym klubie itp. Dlatego zanim zaczniecie oglądać wszystkie sale w interesującej Was okolicy, warto sprecyzować, czego oczekujecie od swojego wymarzonego miejsca. Pomoże Wam to z góry odrzucić część lokali, a tym samym zaoszczędzi Wam sporo czasu i nerwów.

Styl wesela

W pierwszej kolejności przyszła Para Młoda powinna określić, w jakim stylu będzie ich wesele. Pozwoli to na wyeliminowanie całkowicie niepasujących stylem miejsc weselnych. Przykładowo, jeśli Para Młoda organizuje wesele w stylu country, powinna raczej skupić się na oglądaniu willi w wiejskim stylu i sal z folklorystycznymi wnętrzami, a nie pałacyków czy eleganckich restauracji.

Wielkość sali

Ilość zaproszonych gości również jest kluczowym elementem przy wyborze sali na wesele. Każda sala ma określoną maksymalną ilość osób, które mogą w miarę swobodnie siedzieć przy stołach i bawić się na parkiecie. I w tym wypadku warto uwierzyć managerom na słowo. Na pewno mają to już niejednokrotnie przetestowane i jeśli twierdzą, że na sali może bawić się maksymalnie 180 osób, to znaczy, że 200 osób na pewno się nie zmieści, a najbardziej komfortowo będzie przy maksymalnie 150 osobach. Dodatkowo, część lokali ma również określoną minimalną ilość osób, poniżej której lokalowi nie opłaca się organizacja imprezy.

Noclegi dla gości

Nie wszystkie sale posiadają zaplecze hotelowe. Jeśli więc macie wielu przyjezdnych gości i zależy Wam na zapewnieniu im noclegu, oglądajcie tylko te sale, które taki nocleg oferują. Oczywiście noclegi można gościom zapewnić również w innym miejscu niż to, gdzie odbywa się wesele. Trzeba jednak wziąć wtedy pod uwagę dodatkowy koszt, jakim jest transport gości z sali weselnej do hotelu.

Sala weselna pochłania dużą część weselnego budżetu, dlatego nic dziwnego, że najczęstszym kryterium przy wyborze sali jest właśnie cena za „talerzyk”. Jednak porównując ceny różnych lokali pamiętajcie o tym, żeby dokładnie sprawdzić m.in.:

  • co składa się na cenę „talerzyka”? Czy napoje/tort/dodatkowe atrakcje są wliczone w tę cenę?
  • czy alkohol trzeba zakupić w lokalu, czy można wnieść swój i czy wiąże się to z tzw. opłatą korkową?
  • kto pokrywa ewentualne koszty potłuczonych kieliszków czy talerzy?

Wybierając salę weselną Para Młoda nie powinna kierować się jedynie tym, że ktoś z przyjaciół daną salę im polecił. Warto zdać się na własne, subiektywne odczucia, ponieważ jeśli Wy będziecie czuli się komfortowo w „swojej” sali, goście również będą się dobrze bawić. A o to przecież w weselu chodzi!

Pozdrawiam, Olga Stępień
www.KacikInspiracjiSlubnych.pl

Tagi: sala weselna, wybór sali weselnej, jak wybrać salę na wesele, koszty wesela, miejsce na wesele

Zdjęcie tytułowe (główne) tego artykułu, a także wszelkie informacje o jego autorze oraz jego źródle znajdują się tutaj: www.pinterest.com/pin/451767406347577424