Aktualnie większość Par Młodych decyduje się na tort weselny pokryty lukrem plastycznym. Jest to eleganckie, estetyczne i stwarza wręcz nieograniczone możliwości zdobienia. Jednak coraz częściej można zauważyć, że Młodzi wybierają torty w wersji „naked”. Jeśli jeszcze o tym nie słyszeliście, przeczytajcie koniecznie!

Nie znalazłam oficjalnego odpowiednika w języku polskim dla naked cakes. Dosłownie oznacza to „nagie torty”. Skąd akurat taka nazwa? A no stąd, że wyglądają tak:

Zrobienie tortu bez pokrycia lukrem czy choćby śmietaną, daje możliwość pokazania wszystkich wewnętrznych warstw i kolorów tortu, więc możliwości jest multum! W zależności od stylu i koloru przewodniego Waszego wesela, zarówno biszkopty, jak i kremy mogą być w różnych kolorach i różnej grubości. Oczywiście w wersji naked można zrobić zarówno tort angielski, czyli piętrowy, jak i tort na stelażu. Poza tym, naked cakes wcale nie muszą wyglądać skromnie, wszystko zależy od Waszej wyobraźni i umiejętności cukiernika.

Aby torty wyglądały jeszcze piękniej, cukiernicy przyozdabiają je kwiatami (żywymi lub jadalnymi ozdobami), orzechami, ciasteczkami, owocami, czekoladą bądź smakową polewą. Naked cakes są więc idealnym rozwiązaniem nie tylko dla Par Młodych planujących rustykalne wesele, ale też dla wszystkich, którzy nie lubią czekolady, marcepanu, masy cukrowej, czy po prostu chcą mieć „coś innego” na swoim weselu.

Zrobienie tortu w wersji naked, który wyglądałby tak estetycznie, jak te pokryte lukrem jest nie lada wyzwaniem, dlatego zazwyczaj są troszkę droższe od tych z masą cukrową. Jeśli macie swoją wizję Waszego weselnego tortu, koniecznie powiedzcie o niej cukiernikowi! Nie musicie wybierać tortu z katalogu, jak to się często widzi. Te najpiękniejsze torty są projektowane na zamówienie przez cukiernika lub wykonywane przez niego według Waszego projektu.

Czy naked cakes są ładne? Jak ze wszystkim – kwestia gustu. Na pewno są oryginalne i jeszcze mało popularne w Polsce, choć za oceanem mówi się już o nich jak o nowym trendzie w tortach weselnych. Myślę, że do nas też, prędzej czy później, ta moda przyjdzie. A póki co, nie ma co się bać oryginalnych pomysłów i, jeśli tylko szukacie alternatywy dla tradycyjnego tortu weselnego lub po prostu podobają Wam się takie torty, warto rozważyć zamówienie takiego na własne wesele.

PS. A co do lukru plastycznego, to – co prawda – jest jadalny, ale cukiernicy traktują go jako zdobienie i jeść go nie zalecają… Przy naked cakes tego problemu nie ma.

Pozdrawiam, Olga Stępień
www.KacikInspiracjiSlubnych.pl

Follow wesele123.pl's board Naked cakes on Pinterest.

Tagi: naked cakes na wesele, nagie torty weselne, nagie torty ślubne, ciekawe torty weselne, oryginalne pomysły na torty weselne

Zdjęcie tytułowe (główne) tego artykułu, a także wszelkie informacje o jego autorze oraz jego źródle znajdują się tutaj: www.pinterest.com/pin/451767406346212173